Інформація про небезпечну (нехарчову) продукцію

Часті запитання

1. Що таке безпечна нехарчова продукція? 

Відповідно до законодавства безпечна нехарчова продукція — це продукція, що за звичайних умов використання не становить жодного ризику чи становить мінімальні прийнятні ризики. Безпечна продукція не загрожує суспільним інтересам.  

Обов’язково ураховуються:

  • характеристики продукції, у тому числі її склад, упаковка, вимоги щодо встановлення і технічного обслуговування;
  • вплив продукції на іншу продукцію, яка може використовуватися разом з нею;
  • попередження, що містяться на етикетці продукції, в інструкції з її використання та знищення, а також в іншій інформації стосовно продукції;
  • застереження щодо споживання чи використання продукції певними категоріями населення (дітьми, вагітними жінками, людьми похилого віку тощо). 

   2. Яку інформацію варто перевіряти при покупці безпечної нехарчової продукції? 

Найменування та місцерозташування суб’єкта господарювання. Ця інформація повинна обов’язково бути, щоб ви розуміли, куди скаржитись у разі виникнення проблем. Якщо ви купуєте офлайн, звертайте увагу на контактні дані виробника/імпортера чи розповсюджувача даної продукції на упаковці чи на товарі. Якщо онлайн  ця інформація має бути розміщена на сайті. Дані відсутні? Звертайтесь до відповідального органу Держпродспоживслужби

Знак відповідності технічним регламентам. Він має вигляд трилисника у незамкненому колі. Має бути на упаковці чи товарі.

Інструкція українською мовою. Якщо товар не містить інструкції до використання державною мовою, ймовірно, він був ввезений нелегально, і ніхто не зможе підтвердити його безпечність. Також відсутність інструкції державною мовою утруднює розуміння споживачами найважливіших характеристик продукції та особливостей використання. Це може призвести до нещасних випадків.   

3. Як можна дізнатися про товари, які становлять ризик?  

Мінекономіки веде список небезпечної нехарчової продукції, виявленої у продажу, на ресурсі "Увага" — українському аналогу європейського Safety Gate. На сайті можна шукати речі за категоріями, брендом, країною походження, найменуваннями. Наявність інформації про товар на ресурсі “Увага” означає, що дана продукція становить серйозний ризик.   

4. Як інформація про небезпечну нехарчову продукцію потрапляє на “Увага”?

Є десять органів державного ринкового нагляду, які відповідають за безпечність різних видів нехарчової продукції. Вони здійснюють планові та позапланові перевірки товарів. Якщо при перевірці виявлено, що певна продукція становить небезпеку та не відповідає вимогам технічних регламентів, інформація щодо неї потрапляє до ресурсу “Увага”.