Інформація про небезпечну (нехарчову) продукцію
Сайт працює в тестовому режимі.

Мобільний додаток “Купуй безпечне”


Мобільний додаток “Купуй безпечне”, над ідеєю якого працює Мінекономіки, — це інструмент для отримання інформації про небезпечну нехарчову продукцію за допомогою смартфону. Мобільний додаток Мінекономіки вже запустили в тестовому режимі. Це унікальний продукт, який об`єднає споживачів, бізнес та владу (органи контролю).

Це працюватиме так: якщо споживач виявить небезпечний товар (наприклад, вибухнула праска), він може зайти до додатку, вибрати категорію продукції та своє місцезнаходження, завантажити фотографію товару та відправити повідомлення. Скарга про небезпечну продукцію надійде до відповідного органу, який зможе ініціювати перевірку та застосувати санкції до компанії, що виробляє чи розповсюджує такий товар. Таким чином кожен може спробувати себе в ролі інспектора та сприяти вилученню небезпечної продукції з ринку.

Додаток матиме важливі переваги для бізнесу: ритейлери зможуть швидко дізнатися про продукцію з високим ступенем ризику та відмовитися від її придбання.

Ідея мобільного додатку є цінною для реалізації Угоди про асоціацію. Активна участь громадян в контролі за небезпечною продукцією допоможе зробити систему ринкового нагляду прозорою і прискорити утворення єдиного безпечного простору з ЄС.